TOMASZSTRZALA1M

Jakub Turski

 

aplikant radcowski


Specjalizacja:
prawo i postępowanie administracyjne, nieruchomości i inwestycje, doradztwo korporacyjne, prawo ochrony środowiska, ochrona konkurencji, własność przemysłowa.


Znajomość jęz. obcych:
angielski, hiszpański, francuski, niemiecki


Informacje dodatkowe:
Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańsku, a także studiów licencjackich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. W styczniu 2013 r. ukończył z wyróżnieniem studencką wymianę zagraniczną odbytą w ramach International and European Legal Studies Programme na Universiteit Antwerpen (Antwerpia, Belgia). Jest również absolwentem Szkoły Prawa Francuskiego i Europejskiego prowadzonej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Université Toulouse 1 Capitole (Tuluza, Francja). Organizator i uczestnik krajowych oraz międzynarodowych konferencji naukowych.


Z Kancelarią współpracuje od 2013 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich i warszawskich kancelariach prawnych, gdzie zajmował się kompleksową obsługą prawną polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Odbywał ponadto staże w Ministerstwie Środowiska oraz w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Podczas studiów współpracował z jednym z wiodących wydawców systemów informacji prawnej, w którym odpowiadał za merytoryczne opracowanie dokumentów z zakresu prawa administracyjnego.


Obecnie jest nauczycielem akademickim na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, gdzie wykłada prawo administracyjne.

 


Zainteresowania:
podróże, socjologia, sport, nauka języków obcych, kino alternatywne.


jturski[at]kopoczynski.pl