Bohaterem ostatniego przed wakacjami spotkania z cyklu TeKa refleksji był profesor Janusz Górski – grafik, projektant książek, wykładowca na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku, współzałożyciel wydawnictwa słowo/obraz, założyciel i redaktor naczelny wydawnictwa czysty warsztat, laureat konkursów „Najpiękniejsze Książki Roku” i Nagrody Honorowej Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, kurator Bałtyckich Spotkań Ilustratorów, właściciel i dyrektor artystyczny studia graficznego i oficyny drukarskiej Pracownia.
Niejako dla kontrastu z długą (choć i tak zbyt krótką w porównaniu z osiągnięciami naszego Gościa) listą laurów i afiliacji wykład profesora Górskiego, zatytułowany Podstawy projektowania graficznego dla prawników (i nie tylko), był zwięzłą prezentacją najważniejszych koncepcji z dziedziny grafiki, sztuki i szeroko pojętej estetyki. Z uwagi na szczególną wartość wizualną wykładu spotkanie wyjątkowo przeniesione zostało z Dworku Sierakowskich do siedziby Chipolbroku.
Profesor Górski podzielił swoje wystąpienie na trzy części. W pierwszej odpowiedział na pytanie, „dlaczego niekiedy tak trudno dogadać się z grafikiem”. W drugiej przedstawił „4 reguły Górskiego” dotyczące teorii projektowania. W części trzeciej zaoferował „pierwszą pomoc w typografii – garść porad praktycznych”. Tematy te, poparte wielką erudycją Profesora i umiejętnością przystępnego problematyzowania nawet najtrudniejszych zagadnień, objęły również rozważania na temat głównych zasad sztuki i kryterium piękna, które – według naszego Gościa – opuściło sztukę wysoką, lecz wciąż funkcjonuje w sztuce użytkowej. Dzięki uwagom Profesora i towarzyszącym im wymownym ilustracjom uczestnicy spotkania w mgnieniu oka stali się bacznymi obserwatorami estetyki otoczenia – zaraz po wyjściu na zgiełkliwą, również wizualnie, ulicę Śląską.