Marzec z literaturą rozpoczęła „TeKa refleksji” od spotkania z Michałem Olszewskim – dziennikarzem, reportażystą, pisarzem, ekologiem, wieloletnim redaktorem „Tygodnika Powszechnego”, obecnie „Gazety Wyborczej”, laureatem Nagrody im. Kapuścińskiego oraz nagrody w konkursie reporterów „Oczy otwarte”, autor takich książek, jak Do Amsterdamu, Chwalcie łąki umajone, Low-tech, Zapiski na biletach, Eco-book o eko-Bogu, Najlepsze buty na świecie i #Upał.
Rozmowa, którą poprowadził Tomasz Swoboda, dotyczyła tej ostatniej powieści, opowiadającej o uzależnieniu od informacji, o szybkości życia i strachu przed nudą. Michał Olszewski zaprezentował w trakcie spotkania przenikliwe diagnozy dotyczące relacji między technologią a stanem mentalności zbiorowej, a także polskiego społeczeństwa. Odniósł się do triumfującego – nie tylko w Polsce – populizmu, a także języka mediów, który tak błyskotliwie sparodiował w swojej książce.
Nasz Gość nawiązał też do swoich doświadczeń reporterskich, portretując dwa najbliższe sobie miasta, jakimi są Ełk i Kraków. Dał wreszcie wgląd w swój warsztat pisarski, opowiadając o pracy nad powieścią oraz o tym, jak bardzo język powieściowy różni się od innych typów dyskursu.