Julian Skelnik

Julian Skelnik


adwokat


Specjalizacja:
doradztwo korporacyjne, nieruchomości i inwestycje, transakcje handlowe i e-commerce, ochrona własności intelektualnej, prawo prasowe, ochrona dóbr osobistych


Znajomość jęz. obcych:
angielski, słowacki


Informacje dodatkowe:
Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego. Specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców zagranicznych, prowadzących działalność w Polsce oraz przedsiębiorstw Polskich, dedykujących swoje usługi i produkty na rynek międzynarodowy. W swojej pracy stara się szukać rozwiązań prawnych, które uwzględniały by biznesowe potrzeby klienta.


Doświadczenie zdobywał nie tylko w ramach zewnętrznej obsługi przedsiębiorców, ale także przez pracę w dziale prawnym holdingu kontrolującego spółki prawa handlowego obszaru prawa Unii Europejskiej i USA (Delaware).

 

Interesuje się problematyką dóbr niematerialnych, prawem nowych technologii i historią prawa. Uczestnik prawniczych i interdyscyplinarnych konferencji naukowych. Autor szeregu publikacji naukowych i popularno-naukowych. Członek Rady Fundacji Theatrum Gedanense i przewodniczący rady nadzorczej spółki prawa handlowego.


Zainteresowania:
historia, antyki, malarstwo, kultura Spisza.


jskelnik[at]kopoczynski.pl