Mariusz Szatkowski

Mariusz Szatkowski


aplikant adwokacki


Specjalizacja:
Prawo sportowe, prawo ubezpieczeń gospodarczych, prawo administracyjne, prawo cywilne


Znajomość jęz. obcych:
angielski, niemiecki (komunikatywny)


Informacje dodatkowe:
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2019 r. aplikant adwokacki w Pomorskiej Izbie Adwokackiej oraz Doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w ramach dziedziny nauki prawne.


Młodzieżowy Radny Miasta Gdyni I kadencji, Wiceprezes, a następnie Prezes Koła Naukowego Prawa Sportowego na Uniwersytecie Gdańskim. W trakcie studiów w latach 2016-2018 był członkiem Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej w sekcji prawa cywilnego. Doświadczenie zawodowe zdobył w dziale likwidacji szkód oraz dziale prawnym trójmiejskiej spółki ubezpieczeniowej. Stażysta w Dziale Prawa Sportowego wielokrotnego Mistrza Polski w piłce nożnej, asystował ponadto w obsłudze prawnej jednego z trójmiejskich klubów piłkarskich, obecnie nadzoruje obsługę prawną jednego ze stowarzyszeń profesjonalnych sportowców w Polsce. Uczestnik konferencji naukowych oraz kursów z zakresu prawa sportowego. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa ochrony zabytków oraz prawa sportowego.


Z Kancelarią współpracuje od 2016 r., obecnie jest w trakcie przygotowania rozprawy doktorskiej z zakresu prawa sportowego.


Zainteresowania:
Sport, podróże, historia


mszatkowski[at]kopoczynski.pl