Bobkowski IkkosAndrzej Bobkowski
Ikkos i Sotion

Niespodzianka dla miłośników Bobkowskiego! Kolejny zbiór tekstów rozproszonych tego wybitnego pisarza emigracyjnego, zawierający m.in. nieznane szkice o Keyserlingu, o Dysku olimpijskim, o antykomunistycznym przewrocie w Gwatemali w 1954 oraz wspomnienie z brawurowej budowy kolejki na Kasprowy w 1935. Przenikliwe widzenie współczesnej cywilizacji, zaskakujące częstokroć swoją aktualnością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Bobkowski ZmierzchAndrzej Bobkowski
Zmierzch

Tom prozy wybitnego pisarza emigracyjnego. Tytułowy "Zmierzch" to niedokończona powieść Bobkowskiego, której pisanie przerwała mu przedwczesna śmierć. Krótkie utwory Andrzeja Bobkowskiego Tymon Terlecki uznał za "jedno ze szczytowych osiągnięć literatury emigracyjnej".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nosowski Parami-do-nieba wyd2Zbigniew Nosowski
Parami do nieba

Nieufność Kościoła wobec małżeństwa zdaje się odchodzić w przeszłość. Rozpoczyna się nowa epoka duchowości chrześcijańskiej - twierdzi Zbigniew Nosowski. Nowatorska wizja uświęcenia poprzez małżeństwo sąsiaduje w jego książce z opisem świętych małżonków z dawnych wieków oraz współczesnych par - kandydatów na ołtarze. Drugie wydanie zostało zmienione i znacznie rozszerzone.

W książce wykorzystano reprodukcje obrazów Ventzislava Piriankova. To książka wyjątkowa. Nosowski przekonuje do nowej wizji świętości małżeńskiej - pokazuje, że w zwykłej codzienności małżeńskiego życia, także w więzi seksualnej, dzieją się rzeczy nadzwyczajne.

 

o. Ksawery Knotz kapucyn, duszpasterz małżeństw:
- Książka ta pozwoliła wielu małżonkom w nowy sposób spojrzeć na swoje życie, a wielu duszpasterzom lepiej zrozumieć, czym jest powołanie chrześcijańskiego małżeństwa. Dziś nie można już mówić o małżeństwie, nie znając "Parami do nieba".

 

ks. dr Szymon Stułkowski sekretarz Komisji Duszpasterstwa przy Konferencji Episkopatu Polski:
- Czytam tę książkę i myślę: nareszcie, nareszcie. Nareszcie ciało i seks przestają być brudne i niegodne chrześcijanina... Nareszcie miłość do Boga nie wymaga wyrzeczenia się miłości do człowieka... Nareszcie normalnie, wszystko razem, w Jednym.

 

Renata Arendt-Dziurdzikowska "Zwierciadło"